Bilbarnstol i FF kombi
-
Nieke
- Nybörjare
- Inlägg: 1
- Blev medlem: ons okt 26, 2011 7:01 pm
- Namn: Nina Ekeblad
- Kör: Ford Focus kombi
- Ort: Göteborg
Bilbarnstol i FF kombi
Har köpt en begagnad FF kombi 05. Vår son är 8 månader och växer snart ur babyskyddet. Skulle vara tacksam om någon har tips om vilken bakåtvänd bilbarnstol som passar i baksätet utan att man behöver kapa benen av sig för att kunna sitta i passagerarsätet framför;). Lite trångt blir det så klart alltid dock. Så vitt jag förstår går det inte att koppla ur airbagen fram?
Tags:
- C
- Legend
- Inlägg: 16519
- Blev medlem: lör jul 26, 2003 10:00 am
- Namn: Christian L
- Kör: 458
- Ort: Sverige
Bilia har fixat en av/på brytare för nyckeln på min passagerarplats fram. De borde greja det på din med det är Focus generation två? (den som såldes 2005-2011)
Är det generation ett så rekomenderar jag att låta en liten verkstad ta ur airbagen helt och hållet på främmre passagerarplatsen.
Är det generation ett så rekomenderar jag att låta en liten verkstad ta ur airbagen helt och hållet på främmre passagerarplatsen.
Snabbare än Subarumicke i Superstsge.
X-ordis FMCS
X-ordis FMCS



